Koulujenväliset ja pitäjänmestaruus

T U L O K S E T

© Simon Kiri
NE; P2012-; T2012-; P2011; T2011; P1; T1; P2; T2; P3; T3; P4; T4; P5; T5; P6; T6; MYL;

Eläkkeelle siirtyvät naiset 0.35 km V

  1. Sylvi Ruotsalainen       Simon kunta      0.44,0
Sarjaluettelo

Pojat 2012- syntyneet 0.1 km V

  1. Jonne Johansson          Simo             3.35,2
 Poisjääneet   2
  -   5.            vara1                    Simo
  -   4.            vara2                    Simo
Sarjaluettelo

Tytöt 2012- syntyneet 0.1 km V

  1. Enni Sipola              Simo             1.28,4
  2. Alina Sipola             Simo             2.48,2       1.19,8
 Poisjääneet   1
  -   9.            vara3                    Simo
Sarjaluettelo

Pojat 2011-2010 syntyneet 0.2 km V

  1. Jesse Leinonen           Simo             1.24,7
  2. Onni Johansson           Simo             2.14,6       0.49,9
 Poisjääneet   1
  -  14.            vara6                    Simo
Sarjaluettelo

Tytöt 2011-2010 syntyneet 0.2 km V

  1. Minttu Rossi             Simo             0.54,6
 Poisjääneet   3
  -  21.            vara29                   Simo
  -  20.            vara7                    Simo
  -  19.            vara8                    Simo
Sarjaluettelo

Pojat 1.lk 0.35 km V

  1. Olli Kylmälä             Maksniemi        1.37,3
  2. Viljami Liukkonen        Simon koulu      2.48,4       1.11,1
  3. Veeti Muuri              Maksniemi        2.49,5       1.12,2
  4. Arttu Pajari             Simon koulu      3.07,7       1.30,4
  5. Casper Sammalkangas      Simon koulu      3.21,5       1.44,2
  6. Vertti Kaikkonen         Simon koulu      4.02,6       2.25,3
 Poisjääneet   1
  -  29.            vara9                    Simo
Sarjaluettelo

Tytöt 1.lk 0.35 km V

  1. Minea Miettunen          Maksniemi        1.00,8
  2. Vilma Salmi              Simon koulu      2.18,4       1.17,6
  3. Sofia Karppinen          Simon koulu      2.30,3       1.29,5
  4. Inka Nousiainen          Simon koulu      2.37,1       1.36,3
  5. Sanni Pellinen           Maksniemi        2.43,6       1.42,8
  6. Maija Jakovlev           Maksniemi        2.50,7       1.49,9
  7. Sofia Heiskari           Simon koulu      2.59,1       1.58,3
  8. Tiia Myllylä             Maksniemi        3.10,3       2.09,5
  9. Veera Kyllönen           Simon koulu      3.11,1       2.10,3
 10. Sanni Simoska            Simon koulu      3.17,9       2.17,1
 Poisjääneet   1
  -  37.            vara10                   Simo
Sarjaluettelo

Pojat 2.lk 0.35 km V

  1. Joel Karppinen           Simon koulu      1.28,7
  2. Lauri Rajaniemi          Maksniemi        1.45,7       0.17,0
  3. Eemeli Posti             Maksniemi        1.50,7       0.22,0
  4. Aaron Alakärppä          Simon koulu      1.58,7       0.30,0
  5. Aatu Mikkonen            Maksniemi        2.17,9       0.49,2
  6. Eetu Paasikoski          Simon koulu      2.42,0       1.13,3
  7. Topi Haapaniemi          Simon koulu      2.54,1       1.25,4
  8. Jimi Tromstedt           Simon koulu      3.09,9       1.41,2
Sarjaluettelo

Tytöt 2.lk 0.35 km V

  1. Lotta Rossi              Maksniemi        1.08,5
  2. Anniina Alakärppä        Simon koulu      2.08,0       0.59,5
  3. Eedit Enbuske            Simon koulu      2.12,5       1.04,0
  4. Venla Tillman            Simon koulu      2.16,4       1.07,9
 Poisjääneet   3
  -  63.            Aino Aalto               Simon koulu
  -  62.            Minja Niva               Simon koulu
  -  58.            vara12                   Simo
Sarjaluettelo

Pojat 3.lk 0.7 km V

  1. Väinö Salmi              Simon koulu      3.39,7
  2. Santtu Anttila           Maksniemi        3.51,2       0.11,5
  3. Niklas Ylitalo           Simon koulu      4.02,2       0.22,5
  4. Konsta Kolmonen          Maksniemi        4.09,4       0.29,7
  5. Antton Rahko             Simon koulu      4.30,9       0.51,2
  6. Otso Kyllönen            Simon koulu      5.17,6       1.37,9
 Poisjääneet   2
  -  71.            vara13                   Simo
  -  70.            Veeti Tolonen            Maksniemi
Sarjaluettelo

Tytöt 3.lk 0.7 km V

  1. Nelli Raudasoja          Maksniemi        4.15,9
  2. Vilma Martimo            Simon koulu      4.32,2       0.16,3
  3. Pauliina Jalokoski       Maksniemi        4.33,0       0.17,1
  4. Sohvi Jyrkäs             Maksniemi        4.46,6       0.30,7
  5. Alisa Heiskari           Simon koulu      5.40,9       1.25,0
  6. Roosa Hirvaskoski        Simon koulu      6.52,1       2.36,2
 Poisjääneet   1
  -  78.            vara14                   Simo
Sarjaluettelo

Pojat 4.lk 0.7 km V

  1. Elmo Kylmälä             Maksniemi        2.41,3
  2. Aleksi Nousiainen        Simon koulu      3.28,0       0.46,7
  3. Santtu Ylikärppä         Simon koulu      3.35,2       0.53,9
  4. Tiitus Raudasoja         Maksniemi        3.39,5       0.58,2
  5. Joona Niva               Simon koulu      3.46,0       1.04,7
  6. Henrik Enbuske           Simon koulu      4.12,5       1.31,2
  7. Konsta Tikka             Simon koulu      4.16,3       1.35,0
  8. Joakim Myllyneva         Maksniemi        4.36,0       1.54,7
  9. Jiro Peurasaari          Maksniemi        4.50,9       2.09,6
 Poisjääneet   1
  -  89.            vara15                   Simo
Sarjaluettelo

Tytöt 4.lk 0.7 km V

  1. Siiri Pellinen           Maksniemi        3.02,8
  2. Fanni Kuosmanen          Maksniemi        3.14,7       0.11,9
  3. Martta Kuusela           Simon koulu      3.54,9       0.52,1
  4. Noora Sankala            Maksniemi        5.22,9       2.20,1
 Poisjääneet   3
  - 100.            vara16                   Simo
  -  98.            Veera Hirvaskoski        Simon koulu
  -  97.            Eerika Jaara             Maksniemi
Sarjaluettelo

Pojat 5.lk 1 km V

  1. Johannes Paaso           Simon koulu      2.52,1
  2. Riku Mikkola             Simon koulu      3.22,8       0.30,7
  3. Saku Anttila             Maksniemi        4.08,4       1.16,3
  4. Vili Raudasoja           Maksniemi        4.49,5       1.57,4
 Poisjääneet   2
  - 109.            Aapo Paasikoski          Simon koulu
  - 107.            vara17                   Simo
Sarjaluettelo

Tytöt 5.lk 1 km V

  1. Elina Parpala            Simon koulu      3.09,3
  2. Ella Tammi               Simon koulu      3.39,6       0.30,3
  3. Veera Tammi              Simon koulu      3.53,3       0.44,0
  4. Justiina Kekonen         Simon koulu      4.35,9       1.26,6
  5. Lotta Salmi              Simon koulu      6.01,4       2.52,1
  6. Emma Riepula             Simon koulu      6.19,6       3.10,3
  7. Aino Nikupeteri          Simon koulu      6.24,4       3.15,1
  8. Milaja Palmroth          Simon koulu      6.37,5       3.28,2
 Poisjääneet   2
  - 118.            vara18                   Simo
  - 117.            Anni Vilmi               Simon koulu
Sarjaluettelo

Pojat 6.lk 1 km V

  1. Arttu Ylikärppä          Simon koulu      3.47,2
  2. Väinö Toivonen           Maksniemi        4.11,0       0.23,8
  3. Roni Holappa             Maksniemi        4.12,7       0.25,5
  4. Arttu Nenonen            Simon koulu      4.13,1       0.25,9
  5. Antti Nikupeteri         Simon koulu      4.22,4       0.35,2
  6. Eemeli Kuusela           Simon koulu      5.09,6       1.22,4
  7. Sami Markkanen           Simon koulu      6.02,5       2.15,3
 Poisjääneet   1
  - 129.            Vertti Veittikoski       Simon koulu
Sarjaluettelo

Tytöt 6.lk 1 km V

  1. Nea Heikkilä             Simon koulu      4.36,3
 Poisjääneet   1
  - 136.            vara20                   Simo
Sarjaluettelo

Miehet 1 km V

  1. Timo Rossi               Simo             2.58,5
 Poisjääneet   1
  - 151.            vara23                   Simo
Sarjaluettelo